Szczęśliwego Nowego Roku 2020 od Strefy historii

Rok 2019 był dla nas wyjątkowo trudnym rokiem. Rozpoczął się tragedią, która zapisała się w historii Gdańska i Polski. Śmierć Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odcisnęła swoje piętno również na nas. Czas między koszmarnym, niedzielnym wieczorem a dniem Jego pogrzebu oznaczał dla nas wyjątkowo intensywną pracę, godziny czekania i kilka nieprzespanych nocy, przeszukiwanie sieci by znaleźć dla Was wspomnienia o nim, których nikt inny nie znalazł.

Ale rok 2019 to także dobre wiadomości. Nasz profil na fb polubiło już ponad 500 osób. Dziękujemy Wam za to. Cieszymy się, że jest Was tylu i stale przybywa :) Rosnący licznik to nas wyraźny znak, że nasza robota – często realizowana resztką sił i z doskoku na sens. Postaramy się być jeszcze lepsi.

Opisywaliśmy dla Was ciekawostki historyczne z Gdańska i całego Pomorza. Razem śledziliśmy historię pękającego kościoła św. Mikołaja, razem płakaliśmy podczas pożaru Notre Dame, razem trzymaliśmy kciuki za ekipę archeologów z Westerplatte i wspólnie liczyliśmy kolejnych odnalezionych Obrońców Placówki.

Zabraliśmy Was do Gniewu, Morąga, na Maltę, do Czarnobyla i w wiele innych, fascynujących miejsc. Opowiadaliśmy Wam o starych samochodach i karabinach sprzed wojny. Razem z nami zaglądaliście w szkatułki z biżuterią najbogatszych ludzi na świecie, poznawaliście historię wyjątkowych klejnotów i sekrety carskiego dworu i wielu wyjątkowych postaci. Czytaliście o Kociewiu i Żuławach oraz zaglądaliście w odległe strony świata – choćby do Indii. Dziękujemy Wam za cały ten rok. Życząc Wam czasu, byście mogli śledzić historie, które Wam opowiadamy, kłaniamy się nisko i do zobaczenia w nowym, 2020 roku.

Bartosz Gondek

Karolina Łucja Białke

Bartłomiej Chruściński

foto/pixabay

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: