Gdańscy rycerze na planie "Korony Królów" w Malborku

Otrzymaliśmy zdjęcia z planu filmowego telenoweli historycznej Korona Królów. Na zamku w Malborku ekipa zatrudniła rekonstruktorów, w tym członków projektu wynajmijrycerza.pl 

Telenowela historyczna nie spotkała się z uznaniem historyków i krytyków filmowych. Zarzucano jej m.in. brak zaangażowania rekonstruktorów, którzy mają bardziej "profesjonalne" stroje od tych użytych w produkcji TVP. Widząc krytykę oraz potencjał w postaci sporej oglądalności prezes telewizji postanowił zwiększyć budżet serialu.

Jak pisze portal wirtualnemedia.pl Budżet flagowej produkcji TVP zwiększył się podobno o 200 tys. złotych za odcinek. Zatrudniono też rekonstruktorów, od których otrzymaliśmy zdjęcia z Malborskiego zamku, który "gra" zamek w Wyszechradzie, gdzie w 1335 roku doszło do tzw. "zjazdu królów". Malbork zagra także w kilku innych odcinkach na drugim planie, jako tło szpiegowskiej intrygi. W serialu wykorzystane zostaną ujęcia m.in. z przejściem bramnym, bramami zamkowymi, Pałacem Mistrzów, krużgankiem, ogrodami oraz kapitularzem na Zamku Wysokim.

fot. wynajmijrycerza.pl 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.