Mistrzostwa Polski w sportowych walkach rycerskich z galą Profesjonalnych Walk Rycerskich w Działdowie

Już 4 listopada w hali przy ulicy Władysława Jagiełły 33 w Działdowie odbędą się Mistrzostwa Polski w sportowych walkach rycerskich. Dodatkową atrakcją będzie też gala PWR.

Mistrzostwa będą odbywały w ramach Młodzieżowej Ligi Walk Rycerskich . Sportowe walki rycerskie są bowiem coraz popularniejsze wśród dzieci i młodzieży. Oczywiście walki nie są toczone na stalowe miecze, lecz piankowe odpowiedniki. Nie oznacza to, że pojedynki nie podnoszą adrenaliny i nie mają ducha rywalizacji. Wręcz przeciwnie, na całym świecie coraz więcej młodych sportowców porzuca inne dyscypliny na rzecz rycerstwa. Na tegorocznych mistrzostwach Kadra Juniorów Reprezentacji Polski zdobyła 5 medali indywidualne oraz trzecie miejsce w walkach 5vs5 16-17 latków. 

OLSZTYN24: Halowe Mistrzostwa Polski w Sportowych Walkach Rycerskich

Na hali w Działdowie z pewnością nie zabraknie najlepszych zawodników. Co ciekawe, wprowadzono również kategorię walki na broń miękką dla dorosłych. Wieczór będzie należał do reprezentantów z Rycerskiej Kadry Polski, którzy zmierzą się w trzech pojedynkach Profesjonalnych Walk Rycerskich. Zestaw par wygląda następująco: Mikołaj Brzozowski (Warmia i Mazury) vs Marcin Janiszewski (Fabryka Świń), Szymon Szymajda (KS Rycerz) vs Piotr Celej (Fabryka Świń), Krzysztof Olczak (KS Rycerz) vs Patryk Sosnowski (Fabryka Świń).

Turniej miecza sportowego zaczyna się o g. 13, gala Profesjonalnych Walk Rycerskich o 18. Wstęp jest wolny. 

Profesjonalne Walki Rycerskie - Fight of Knights

Profesjonalne walki rycerskie!

Sama formuła walk jest nieco inna, niż spotykamy na turniejach rycerskich. Zawodnicy są wybierani przez organizatora. Są dzielenie na kategorie wagowe. Walka trwa określoną liczbę rund, po półtora minuty każda. Również przerwy między rundami są półtoraminutowe.

Bronią jest  miecz lub tasak jednoręczny i tarcza. Walki są na zasadach „full-contact”, czyli zawodnicy biją się bez rozchodzenia po trafieniu. Regulamin dopuszcza bardzo wiele „brutalnych” zachowań, takich jak uderzenia rantem tarczy, rzuty zapaśnicze czy kopniaki.

Nie wszystkie one są punktowane, jednak pomagają wywalczyć sobie otwarcie w gardzie przeciwnika. Punkty są zliczane przez sędziów i zapisywane po każdej rundzie. Na końcu ostatniej są sumowane i wyłania się zwycięzcę. Uzbrojenie jest datowane dość szeroko od XIII aż do XVII wieku. Musi być spójne historycznie i bezpieczne. Jednym obowiązkowym niehistorycznym ochraniaczem jest suspensor.

Gala walk rycerskich - wynajmijrycerza

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

Tagi: