Odbył się siódmy finał Edycji Obywatelskiej Wiedzy o Gdańsku

W trakcie Święta Miasta odbyły finały Olimpiady Wiedzy o Gdańsku oraz edycja obywatelska olimpiady, na uczestników czekały atrakcyjne nagrody.

Pierwsi do boju ruszyli amatorzy. Na Targu Węglowym rozdano kartki z trzema łatwymi pytaniami. Chętnych do odpowiedzi było bardzo wielu - główną nagrodą był nowoczesny tablet! Z puli osób, które odpowiedziały prawidłowo, finałowa siódemka konkurowałą ze sobą już na scenie. Była pełna rozpiętość wiekowa - od dzieci po osoby starsze. Zwyciężcynią okazała się pani Ewa, rodowita Gdańszczanka. W nagrodę otrzymała zestaw upominków sprzęt elektroniczny. 

O godzinie 17.00 w szranki stanęli profesjonaliści. Najlepsza dziewiątka: osiem osób wyłonionych w eliminacjach oraz 1 z dziką kartą – zwycięzca edycji olimpiady dla liceów. Do drugiego etapu awansowało sześciu uczestników, w finale walczyła już trójka. Byli to: Mirosław Gąsior, Jan Rafał Puławski oraz Anna Sadowska. Najlepiej z pytaniami i presją poradził sobie Mirosław Gąsior. Pan Mirosław to prawdziwy weteran Olimpiady Wiedzy o Gdańsku. Już kilka razy był na podium. Rok temu zajął nawet drugie miejsce. Jednak dopiero teraz, zdobywając 80 punktów, sięgnął po złoty klucz olimpijski i główną nagrodę – 5.000 pln. Tuż za nim uplasował się Jan Rafał Puławski, a brązowym medalistą okazała się Anna Sadowska. Oboje otrzymali nagrody finansowe - odpowiednio 3.000 i 2.000 pln.

„W przyszłym roku zmieniamy nieco formułę” – mówił podsumowując zmagania profesor Sławomir Kościelak.„Zwycięzca będzie zasiadał w komisji układającej pytania, a to oznacza, że nie weźmie udziału jako uczestnik”.

Link do Szczegółowej tabeli punktowej

 

Zobacz też: Finał Olimpiady Wiedzy o Gdańsku

Tagi: